malaria testing Pius Utomi Ekpei/AFP/Getty Images

Vymýcení malárie

JEDDAH – Malárie byla dlouho jednou z hlavních zabijáckých chorob našeho věku. Data světová zdravotnické organizace ukazují, že v nebezpečí je až polovina světové populace. Ale zhruba 90% všech případů malárie a 92% úmrtí na malárii se vyskytuje v jednom regionu: Subsaharské Africe.

Evropa a Severní Amerika jsou zcela bez malárie. Ale děti v subsaharské Africe často trpí několika vlnami této choroby, ještě než dosáhnou věku pěti let. A děti pod věkem pět let tvoří 70% úmrtí spojených s malárií. Těhotné ženy, které se nemocí nakazí, mohou trpět vážnými zdravotními komplikacemi.

Dobrou zprávou je, že v poslední době nabral boj s malárií na intenzitě, kdy infekce na většině míst stabilně klesají a od roku 2010 klesla úmrtí na malárii o 29%. Pokrok může být přisouzen částečně inovacím, včetně nových, rychlých diagnostických testů, které funguji během pouhých minut, dále dostupnějším antimalarickým lékům a také narůstajícím užívání sítí s insekticidy s dlouhou trvanlivostí (LLIN). Pomohlo také větší zapojení komunity, kdy známí zpěváci, mediální organizace a náboženští vůdci podporují větší akci proti malárii.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/SRg1SJW/cs;

Handpicked to read next