Přestaňte hýčkat Bělorusko

Lenin kdysi prohlásil, že kapitalisté jsou tak cyničtí, že by Sovětům prodali i provaz, na němž by je oběsili. Lenin i komunismus již skonali, ale cynická lhostejnost k utrpení tam, kde jsou v sázce zisky, přetrvává.

Bělorusko je zářným příkladem. Evropský parlament tuto zemi důsledně označuje za poslední evropskou diktaturu, a přesto vlády členských států EU pokračují v obvyklých obchodech s Alexandrem Lukašenkem, svéhlavým a bezmála šíleným despotou vládnoucím této zemi.

To platí zejména tam, kde je šance ušetřit nebo vydělat peníze. Německý policejní sbor, celní správa, a dokonce i Bundeswehr si například již více než deset let objednávají uniformy u státní továrny ve městě Dzeržinskij, pojmenovaném podle otce rudého teroru a zakladatele sovětské KGB Felixe Dzeržinského. Podobných příkladů lhostejného cynismu přitom existuje více než dost.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/M9INjHr/cs;