British Columbia bcgov/Flickr

Chytré rozvojové cíle

ABUJA, NIGÉRIE – Během následujících 15 let vynaloží mezinárodní společenství 2,5 bilionu dolarů na rozvoj, přičemž bezpočtem dalších bilionů přispějí národní rozpočty. V září se představitelé 193 vlád světa sejdou v sídle Organizace spojených národů v New Yorku, aby se dohodli na souboru globálních cílů, na něž se tyto prostředky použijí. Jedná se o obrovskou částku, a proto je životně důležité, abychom dospěli k nejchytřejším možným rozhodnutím.

Jelikož je přirozené, že politici slíbí všechno, má OSN v současné době posoudit neuvěřitelně širokou paletu 169 cílů. Jsou mezi nimi cíle ambiciózní („ukončit epidemie AIDS, tuberkulózy a malárie“), okrajové („podporovat trvale udržitelný cestovní ruch“) i neuskutečnitelné („do roku 2030 dosáhnout plné a produktivní zaměstnanosti a zajistit slušnou práci pro všechny muže a ženy včetně mladých lidí a postižených osob“).

Slibovat všechno všem ale nedává žádný směr. Mít 169 priorit je po pravdě řečeno stejné jako nemít žádnou.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/aLGQ6u0/cs;