Je vhodné zachraňovat držitele dluhopisů?

CAMBRIDGE – Rok poté, co vláda Spojených států nechala padnout investiční banku Lehman Brothers, ale hned nato spasila AIG a vlády po celém světě finančně vypomohly řadě dalších bank, přetrvává zásadní otázka: kdy a jak by úřady měly zachraňovat finanční ústavy?

Všeobecně se teď očekává, že když se do potíží dostane finanční ústav pokládaný za „příliš velký, aby zkrachoval,“ vlády zakročí. Jak daleko ale mají takové intervence zacházet? Budoucí vládní finanční výpomoci by se oproti současnému přívalu záchran měly vztahovat jen na některé věřitele podpořené instituce. Konkrétně by vládní záchranná síť nikdy neměla zahrnovat držitele dluhopisů těchto ústavů.

V minulosti vládní výpomoci obvykle kromě akcionářů chránily všechny, kdo zachraňované bance kapitálově přispívali. U akcionářů se často požadovalo, aby utrpěli ztráty, nebo dokonce aby úplně padli, ale držitelé dluhopisů se vládní injekcí hotovosti zpravidla zachraňovali.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/tqLNwxE/cs;