Ještě sedm let těžkostí?

NEW HAVEN – Velká část diskusí, které vyplynuly z ekonomického sympozia, jež v srpnu 2010 proběhlo v americkém Jackson Hole, se týkala studie, která byla na sympoziu uvedena a předložila prachmizerné hodnocení budoucnosti světových ekonomik.

Tuto studii, nazvanou „After the Fall“ (Po pádu), vytvořili ekonomové Carmen Reinhartová a Vincent Reinhart. Jejich práce čerpá z nedávné knihy This Time Is Different (Tentokrát je to jiné) s podtitulem Osm století finanční bláhovosti, již Carmen Reinhartová napsala společně s Kennethem Rogoffem.

Studie manželů Reinhartových říká, že ve srovnání s dekádou předcházející finanční krizi, jako je ta, která započala před třemi lety, platí během „desetileté lhůty“ po krizi, že „růst HDP a ceny nemovitostí jsou výrazně nižší a nezaměstnanost zase vyšší“. Dalo by se tedy dedukovat, že nás čeká ještě dalších sedm let těžkostí.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/uL6YTcO/cs;