Venezuela-Colombia migration Luis Acosta/Getty Images

Jak splnit Cíle udržitelného rozvoje

MEDELLÍN – V září 2015 se lídři 193 zemí dohodli, že do roku 2030 bude dosaženo Cílů udržitelného rozvoje (CUR), historicky nejambicióznějšího plánu na podporu lidského rozvoje. Po téměř dvou letech postupu existuje řada důvodů ke znepokojení: doposud shromážděná finanční částka pravděpodobně nebude stačit a ne všechny země mají adekvátní údaje k hodnocení pokroku v terénu. To už nahlodá i nejzatvrzelejšího optimistu.

Je tu ale pořád ještě mnoho důvodů k naději. Navštívil jsem nedávno Kolumbii, která konečně překonává desítky let trvající občanský konflikt s Revolučními ozbrojenými silami Kolumbie (FARC) a chystá se uspět při plnění CUR.

K dosažení CUR bude v každé zemi zapotřebí, aby vlády, podniky, rozvojové agentury, multilaterální banky a občanská společnost spolupracovaly, přijaly flexibilní přístupy, sdílely znalosti, účinně měřily pokrok a uznaly, že rozmanité cíle jsou vzájemně propojené. Kolumbie to zřejmě chápe a drží se integrovaného přístupu, který využívá předností všech aktérů.

We hope you're enjoying Project Syndicate.

To continue reading, subscribe now.

Subscribe

or

Register for FREE to access two premium articles per month.

Register

https://prosyn.org/S3LJYK7cs