Rusko rasistům

MOSKVA – Máte-li v Rusku tmavé vlasy a poněkud snědší pleť, hrozí vám nejspíš nebezpečí. Čelní představitelé Ruska bohužel tolerují, ne-li přímo povzbuzují strach z cizinců a napadání těch, kdo se vzezřením liší od průměrného Rusa.

Obytnou čtvrtí Moskvy pochoduje skupina adolescentů, mnozí s vyholenými hlavami a obutí ve vojenských botách, a vykřikuje ruská nacionalistická hesla. Když narazí na tři ázerbájdžánské chlapce, neváhají. Brzy jeden z chlapců – je mu pouhých 13 let – leží vážně raněn; bude jej třeba hospitalizovat. Další dva jsou rovněž zraněni. Pachatelé se nikdy nenajdou.

Bašíra Osijeva (24), úředníka v moskevské bance narozeného v Ingušsku, napadne skupina skinheadů, když jde s přítelem domů. Přítel je ošklivě zraněn, ale podaří se mu prchnout; Osijev umírá na bodnou ránu do zad. Dva útočníci jsou při boji zraněni a zatčeni, když v nemocnici vyhledají lékařskou pomoc. Ostatní nikdy dopadeni nejsou.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/ltq8z71/cs;