President of Russia, Vladimir Putin

Usadit Putina do patřičných mezí

BRUSEL – Stabilitu Evropy prověřuje přinejmenším šest krizí: regionální chaos zapříčiněný v prvé řadě válkou v Sýrii, možnost odchodu Británie z Evropské unie, příliv uprchlíků v měřítku nevídaném od druhé světové války, nevyřešené finanční těžkosti, ruská rozpínavost a návrat nacionalismu do politiky hlavního proudu.

Ruský prezident Vladimir Putin záměrně zjitřuje přinejmenším šest z těchto krizí. Kromě avanturismu na Ukrajině, prostřednictvím podpory populistických a euroskeptických stran zanáší do evropské politiky obstrukční jednání, vojenskou intervencí v Sýrii eskaluje konflikt na Středním východě a v důsledku toho zhoršuje uprchlickou krizi. EU si musí uvědomit, jakou hrozbu Putin představuje, a začít jeho agresi vzdorovat.

Nacionalismus prohánějící se Evropou skutečně dílem rozdmýchává ruské financování krajně pravicových politických stran, jejichž vzestup Evropě znemožňuje sestavit společnou reakci na uprchlickou krizi. Ministerskému předsedovi Davidu Cameronovi ve Velké Británii šlape na paty Strana za nezávislost Spojeného království, nakloněná Putinovi, a proto se vláda odmítá zavázat, že Británie převezme spravedlivý díl uprchlíků. Podobně Švédsko uzavřelo hranice v reakci na strmě stoupající předvolební průzkumy krajně pravicových Švédských demokratů. Takto žalostně se kalkuluje napříč kontinentem.

To continue reading, register now.

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

Subscribe

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

https://prosyn.org/52AAAeScs