Gideon Mendel/Getty Images

Uprchlíci a venkovská chudoba

ŘÍM – Rozvojoví experti a tvůrci politik se pochopitelně zaměřují na migraci do městských prostředí a na nutnost udržitelné urbanizace. Neměli by ale ztrácet ze zřetele dramatické změny probíhající ve venkovských oblastech, které se velmi často přehlížejí.

Přestože sílící poptávka po potravinách – poháněná růstem populace i příjmů – přináší obyvatelům venkova příležitosti, ve venkovských oblastech rozvojových zemí se nadále koncentrují hlad a chudoba. Pokud se rozvoji venkova nedostane větší pozornosti, mladí lidé budou dál odcházet ze zemědělství a z venkova ve snaze najít si lepší živobytí ve městech nebo v zahraničí.

Světoví lídři loni na Valném shromáždění Organizace spojených národů přijali Agendu udržitelného rozvoje a Cíle udržitelného rozvoje (CUR) do roku 2030, jejichž součástí je závazek „nenechat nikoho pozadu“. Nadto za situace, kdy počet nuceně vysídlených osob letos dosahuje historických vrcholů, OSN pořádá 19. září summit, na němž se problém bude diskutovat.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/kok9FfM/cs;