Americký sen Romana Polanského

NEW YORK – K jakému účelu Švýcarsku slouží, že na základě 30 let starého zatykače vzalo do vazby věhlasného francouzsko-polského filmového režiséra Romana Polanského? Když byl Polanski v roce 1977 zatčen v Los Angeles za údajné znásilnění třináctileté dívky, přiznal svou vinu za menší přečin spočívající v sexuálním styku s nezletilou. Polanski byl přesvědčen, že jeho soudce, zesnulý Laurence J. Rittenband, nedodrží slib, že jej propustí, až si v kalifornské věznici odsedí 42 dní, a tak režisér v roce 1978 uprchl ze Spojených států dřív, než byl zveřejněn jeho konečný rozsudek.

Oběť Polanského sexuálního zločinu, Samantha Geimerová, mu od té doby veřejně odpustila a vyjádřila přání, aby byla obvinění stažena. Takže důvod proč se teď kauze věnovat nemůže mít nic společného a právy ani city oběti. Také není pravděpodobné, že by Polanski, ženatý otec dvou dětí s čistým trestním rejstříkem, své delikty zopakoval.

Nutit jej, aby se vrátil před soud do Los Angeles, tudíž dobru společnosti neposlouží. Selský rozum by podle všeho neměl nechávat jinou možnost než usoudit, než že jeho zatčení – v zemi, která je vázána smlouvou o extradici osob prchajících před americkou spravedlností – neslouží vůbec žádnému účelu.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/kDuROOO/cs;