Rogozin prezidentem

Nesu dobrou a špatnou zprávu, ale protože nevím, která je která, uvedu je v logickém pořadí. Za prvé, jméno příštího ruského prezidenta zatím není známo. Za druhé, je to Dmitrij Rogozin, nejproslulejší politik strany Vlast.

V budoucnu se pochopitelně může ještě všechno změnit, a to včetně ruských ústavních norem. Prozatím je však Dmitrij Rogozin jediným ruským politikem, který má jak skutečné vyhlídky na vítězství, tak s tím související, byť veřejně nedeklarované ambice jej dosáhnout.

V roce 1997, tři roky před prezidentskými volbami v roce 2000, existovalo mnohem více kandidátů; byla to opravdová přehlídka jmen zastupujících různé složky nomenklatury a politického spektra: Černomyrdin, Javlinskij, Lebeď, Lužkov, Němcov, Žirinovskij. Ne všichni měli realistické šance, ale každého z nich podporovala určitá konkrétní politická síla.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/OiqMNGK/cs;