Konec republikánské obstrukce

CAMBRIDGE – Jaký rozdíl mohou znamenat dva měsíce. Když Republikánská strana zaznamenala v listopadových volbách do amerického Kongresu značné zisky, všeobecně se to vysvětlovalo tím, že voliči dali najevo rozčarování z neuspokojivého výkonu hospodářství. Když Američané vstupovali do volebních místností, značné procento jich skutečně zastávalo názor, že ekonomické podmínky se zhoršují; mnozí z nich to přičítali prezidentu Baracku Obamovi a hlasovali proti jeho Demokratické straně.

Dnes náhle všichni zjistili, že se americké ekonomice daří dobře – dokonce tak dobře, že vůdce republikánské většiny v Senátu Mitch McConnell přestal vyčítat Obamovi špatnou ekonomiku a začal si připisovat zásluhy za ekonomiku dobrou. Nedávné příznivé ekonomické ukazatele jsou podle něj výsledkem „očekávání republikánského Kongresu“.

Zlepšování hospodářského výkonu USA však započalo dávno před listopadovými volbami. Vlastně odstartovalo už před loňským zářím, kdy výzkumy veřejného mínění začaly naznačovat, že republikáni pravděpodobně ve volbách dopadnou výjimečně dobře, ovládnou Senát a zvýrazní svou většinu ve Sněmovně reprezentantů.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/XCn6OSr/cs;