birth control Africa Jonathan Torgovnik/Getty Images

Diskuse o sexu v Ghaně

LABADI, GHANA – Osvěta na téma sexuality a reprodukčního zdraví je v mnoha západních zemích seriózní politickou otázkou. Na tématech, jako jsou potraty a „rodinné“ hodnoty, se vyhrávají a prohrávají volby. V Ghaně a mnoha dalších rozvojových zemích je však plánování rodičovství otázkou života a smrti, zejména u dívek a mladých žen.

Když jsem před šesti lety vyrůstala v jednom slumu v jižní Ghaně, běžně jsem slýchala historky o teenagerkách, které podstoupily potrat, o čtrnáctiletých matkách nebo o osmnáctiletých mužích, kteří bijí své prepubescentní přítelkyně, protože jim odmítají prát. A nikoho, kdo měl nějakou autoritu – například rodiče nebo učitele –, zjevně netrápilo, že oběťmi jsou neprovdané dívky, často právně nezpůsobilé k pohlavnímu styku.

Toto byl můj „normál“. Mnohé z mých spolužaček nedokončily školu, protože otěhotněly. Jiné zemřely, poněvadž se rozhodly pro potrat na klinice bez licence.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/vlfPUsZ/cs;