Two refugee children in Germany. Michael TrammerPacific Press/ZUMA Wire

Limity německé zaslíbené země

MNICHOV – Běženci snažící se uniknout chudobě a válce proudí do Evropy po statisících. Stále jsou většinou vítáni, avšak kapacita přijímacích center se rychle plní na maximum. Ve snaze zastavit proud běženců balkánskou trasou zavedlo Maďarsko hraniční kontroly – a Německo, Rakousko, Slovensko, Chorvatsko, Slovinsko, Česká republika, Nizozemsko a Polsko ho záhy následovaly.

Německo je pro běžence nejpreferovanějším cílem. Polovina všech dosavadních letošních žádostí o azyl v Evropské unii byla podána právě v Německu, ačkoliv v této zemi žije jen 16% populace EU. Jen do září přijalo Německo zhruba 400 000 nebo i více žádostí, přičemž se očekává, že dramatické zvýšení migračních toků od léta a před zavedením hraničních kontrol zvýší počet uchazečů o azyl v letošním roce na 800 000.

I pravidelná imigrace do Německa by navíc mohla stejně jako v roce 2014 dosáhnout hranice 400 000 osob. Dohromady by pak čistá imigrace představovala 1,5% z celkového počtu obyvatel – podle historických i mezinárodních měřítek je to extrémně vysoký podíl.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/3JAc6RV/cs;