Vytvoření nové vize Evropy

Mnozí občané 24 partnerských států Francie sdružených v Evropské unii či států, jež aspirují na brzký vstup do EU, jsou rozzlobeni – ba rozhořčeni – francouzským odmítnutím ústavní smlouvy Evropské unie. Od chvíle, co své „ne“ řekli Nizozemci, vzniká strach, že se rozšíří nedůvěra v evropský projekt.

Francouzská volba byla především vyjádřením odmítnutí našich vládnoucích kruhů a hluboké úzkosti ohledně našich hospodářských vyhlídek. Šlo o volbu zoufalství a dezerce, podnět vyvolaný panikou a hněvem.

Avšak rozsah tohoto odmítnutí byl také odrazem vytrvalého nedostatku jasného vysvětlení ze strany našich politiků, co EU přináší Evropanům v oblasti bohatství, konkurenční schopnosti, sociální péče a samozřejmě míru. Naši politici příliš často Evropu znevažují a připisují jí špatnosti (jako nezaměstnanost), které jsou ve skutečnosti důsledkem domácích nedostatků.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/SZtxQAJ/cs;