bloomberg2_Visual China Group via Getty Images_solar panels Visual China Group via Getty Images

Wyścig do Zrównoważonej Obfitości

DHAKA/NOWY JORK – Globalny wyścig w celu jak najszybszego osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych (GHG) jest również wyścigiem w celu zrealizowania nowego rodzaju obfitości: zdrowia publicznego, żywej przyrody, dobrych miejsc pracy, większej równości i okazji do rozwoju. Aby zbudować ten świat obfitości musimy jednocześnie przyspieszyć walkę z przyczynami zmian klimatycznych oraz zbudować odporność na ich skutki. I musimy to zrobić teraz.

Jako trzej z dziewięciu globalnychambasadorów kampanii ONZ „RacetoZero” i „RacetoResilience” pracujemy nad mobilizacją miast, regionów, firm, inwestorów i opinii publicznej do podjęcia poważnych wysiłków od teraz do 2030 roku. Celem jest zmniejszenie o połowę emisji GHG, regenerowanie przyrody i zapewnienie, że cztery miliardy najbardziej zagrożonych ludzi na świecie może wytrzymać skutki zmian klimatycznych i nadal się rozwijać.

Mamy różne pochodzenie, ale zgadzamy się co do tego, że niszczycielskie skutki zdrowotne i ekonomiczne pandemii COVID-19 podkreślają naszą odpowiedzialność i stwarzają wyjątkową okazję do wyobrażenia sobie bardziej dostatniej przyszłości zarówno dla człowieka, jak i dla naszej planety.

We hope you're enjoying Project Syndicate.

To continue reading, subscribe now.

Subscribe

or

Register for FREE to access two premium articles per month.

Register

https://prosyn.org/FcYqIzMpl