Google logo in Berlin Germany Adam Berry/Getty Images

Populisté a produktivita

NEW YORK – Od globální finanční krize, která vypukla v roce 2008, je růst produktivity v rozvinutých ekonomikách – ve Spojených státech, Evropě a Japonsku – velmi pomalý, a to jak v absolutním vyjádření, tak i oproti předchozím dekádám. To je ovšem v rozporu s názorem převažujícím v Silicon Valley a dalších globálních technologických centrech, že vstupujeme do nové zlaté éry inovací, jež radikálně zvýší růst produktivity a zlepší naše životy i způsob práce. Proč se tedy toto zlepšení nedostavilo a co by se mohlo stát, pokud k němu nedojde?

Průlomové inovace jsou patrné nejméně v šesti oblastech:

·       ET (energetické technologie včetně nových forem fosilních paliv, jako jsou břidlicová ropa a plyn, alternativních zdrojů energie typu sluneční a větrné energie, skladovacích technologií, čistých technologií a chytrých elektrických sítí).

To continue reading, please log in or enter your email address.

To access our archive, please log in or register now and read two articles from our archive every month for free. For unlimited access to our archive, as well as to the unrivaled analysis of PS On Point, subscribe now.

required

Log in

http://prosyn.org/PLyvxrM/cs;