Privatizace nigerijské vlády

Nigérie dokáže být smělá na diplomatickém poli, jak dokládá její nabídka azylu pro liberijského prezidenta Charlese Taylora. Chce-li vsak zvrátit chod své skomírající ekonomiky, bude muset projevit podobnou neohroženost.

Nigérie je učebnicovým příkladem nezdařeného rozvoje. Průměrný příjem v zemi se řadí k nejnižsím na světě. Chudoba zde dosahuje epidemických rozměrů, když více než tři čtvrtiny Nigerijců musí vystačit s méně než dvěma dolary na den, a celkové příjmy jsou zde vychýleny ve prospěch bohatých více než kdekoliv jinde na světě. Nejbohatsí dvě procenta Nigerijců vydělávají stejně jako nejchudsích 55 procent dohromady.

V době, kdy se Nigérie chystá pohřbít duchy někdejsích diktátorských režimů, nazrál čas pro odvážné reformy. Vedoucí představitelé země by se přitom měli zaměřit na jedinou klíčovou otázku: na nakládání s ropnými příjmy země.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/4WTyMTR/cs;