refugees boat Andreas Solaro/AFP/Getty Images

Řešení privátního sektoru pro uprchlickou krizi

BRUSEL – Mezinárodní rozvoj není pouze o zmenšování chudoby; je také o zajištění bezpečnosti, stability a ekonomických příležitostí pro chudá a nestabilní společenství a předejít tím odcházení obyvatel ze své domoviny za lepším životem. Pro Západ, který nedočkavě volá po zastavení přílivu uprchlíků z Afriky a Blízkého východu, je podpora rozvoje mnohem efektivnější přístup než výstavba zdí a žiletkových plotů.

Rozvoj je příliš často nucen hrát v politice druhé housle. Takzvaná válka proti teroru, která začala v roce 2001, se vyvinula v několik brutálních konfliktů, které destabilizují celý Blízký východ, narušují svobodu lidí, podrývají jejich bezpečí a transformují podstatu jejich společenství. To vše lidi žene z domovů a mnohdy i z domovských zemí. Jen konflikt v Sýrii již vysídlil na pět milionů lidí.

Je samozřejmě rozumné tvrdit, že by uprchlíci měli zůstat v první bezpečné zemi, do které se dostanou. Mnoho z nich se však přesto snaží vymanit se z nestability regionu zcela. Sní o životě bezpečí a příležitostí v Evropě a jsou ochotni ujít velkou vzdálenost, aby toho dosáhli – dokonce i pustit se do život ohrožující cesty přes Středozemní moře.

To continue reading, register now.

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

Subscribe

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

https://prosyn.org/hc0tnoecs