refugees boat Andreas Solaro/AFP/Getty Images

Řešení privátního sektoru pro uprchlickou krizi

BRUSEL – Mezinárodní rozvoj není pouze o zmenšování chudoby; je také o zajištění bezpečnosti, stability a ekonomických příležitostí pro chudá a nestabilní společenství a předejít tím odcházení obyvatel ze své domoviny za lepším životem. Pro Západ, který nedočkavě volá po zastavení přílivu uprchlíků z Afriky a Blízkého východu, je podpora rozvoje mnohem efektivnější přístup než výstavba zdí a žiletkových plotů.

Rozvoj je příliš často nucen hrát v politice druhé housle. Takzvaná válka proti teroru, která začala v roce 2001, se vyvinula v několik brutálních konfliktů, které destabilizují celý Blízký východ, narušují svobodu lidí, podrývají jejich bezpečí a transformují podstatu jejich společenství. To vše lidi žene z domovů a mnohdy i z domovských zemí. Jen konflikt v Sýrii již vysídlil na pět milionů lidí.

Je samozřejmě rozumné tvrdit, že by uprchlíci měli zůstat v první bezpečné zemi, do které se dostanou. Mnoho z nich se však přesto snaží vymanit se z nestability regionu zcela. Sní o životě bezpečí a příležitostí v Evropě a jsou ochotni ujít velkou vzdálenost, aby toho dosáhli – dokonce i pustit se do život ohrožující cesty přes Středozemní moře.

To continue reading, please log in or enter your email address.

To access our archive, please log in or register now and read two articles from our archive every month for free. For unlimited access to our archive, as well as to the unrivaled analysis of PS On Point, subscribe now.

required

Log in

http://prosyn.org/hc0tnoe/cs;