WPA Pool/Getty Images

Jak zvládnout ekonomické důsledky nacionalismu

LAGUNA BEACH – Situace po nečekaném červnovém odhlasování odchodu Velké Británie z Evropské unie je předmětem bedlivého sledování. Lidé z celého světa a zejména z Evropy chtějí vědět, jak bude brexit probíhat – nejen proto, aby řešili jeho konkrétní dopady, ale i proto, aby zjistili, co se pravděpodobně bude dít v případě, že i další blížící se hlasování vychýlí misky vah ve prospěch nacionalistických agend.

Tyto agendy každopádně zažívají politický návrat. V Německu, kde se napřesrok uskuteční parlamentní volby, roste podpora krajně pravicové Alternativy pro Německo (AfD), dokladem čehož je i dobrý výsledek této strany v nedávných zemských volbách. Ve Francii zase šéfka Národní fronty Marine Le Penová doufá, že se příští rok v prezidentských volbách vyveze na vlně nacionalismu k moci.

A tento trend se neomezuje na Evropu. Ve Spojených státech slíbil republikánský prezidentský kandidát Donald Trump, že zavede cla na obchod s Čínou, postaví zeď na hranicích s Mexikem a zakáže vstup do země muslimům.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/Q9hCMgB/cs;