Politická evoluce

Lidé kdekoliv na světě si přejí nový vztah s mocí – více autonomie a více respektu. To odráží naši současnou éru, v níž nové znalosti, myšlenky a možnosti učinily naši identitu bohatší, těkavější a méně poplatnou osudu. Informační společnost a globalizace současně učinily náš svět nejistějším – zažíváme v něm rizika, která obvyklá politika až dosud nedokázala řešit.

Jako vůdce politické strany dnes pokládám za svou ústřední ideu poskytnout větší moc jednotlivcům. Předseda tradiční politické strany říká svým stoupencům: „Můžete mi věřit.“ Myslím si, že budoucnost pokrokové politiky spočívá v tom, že předáci věří občanům . Jde o nový typ vztahu.

My ve straně PASOK, kterou vedu, jsme začali promýšlet, co chceme od politiky v praktickém slova smyslu a jak toho lze dosáhnout způsobem, jenž respektuje životy lidí. Provádíme změny v nejvyšším vedení, abychom stranu otevřeli širší účasti občanů. Odlišné názory potřebujeme stavět do popředí , nikoliv ukrývat , a své strany musíme vnímat méně jako „válečné štáby“ a více jako biodiverzifikované mozkové trusty či pracovní skupiny.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/jUAARA3/cs;