Hra na demokracii

Když nás v Kalkatě oslovilo nějaké mladší dítě a chtělo se zapojit do hry, jíž jsme se s kamarády bavili, dovolili jsme mu to, ale nejdřív jsme zašeptali slova elé belé jeden druhému do ucha. Elé belé je účastník hry, který si myslí, že je součástí dění, ale ve skutečnosti pouze dělá prázdné pohyby. Všichni jsme věděli, že branka, kterou vstřelil, nebyla skutečným gólem.

V dětském věku bylo ovládnutí krutého umění elé belé velmi důležité. Když se objevilo nové dítě doprovázené svou oddaně milující matkou, dokázali jsme si pouhým pohledem sdělit, že přicházející dítě bude elé belé.

Technika elé belé vzkvétá i ve světě dospělých. Každý si dokáže vybavit nějakou situaci kolektivního rozhodování - konkurzní komisi, skupinu pro přípravu předpisů - kde někteří členové byli elé belé. Všichni jsme někdy byli elé belé , a ani o tom nemusíme vědět.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/Dhw0ocN/cs;