Pedro Molina

Politujte tvůrce politik

NEWPORT BEACH – Nevím jak vy, ale kdykoli já v letadle zažívám turbulence, uklidňuji se přesvědčením, že piloti za zavřenými dveřmi pilotní kabiny, vědí co dělat. Cítil bych se podstatně jinak, kdybych skrz otevřené dveře sledoval, jak se piloti frustrovaní chabou reakční schopností ovládacích prvků letadla dohadují co dál a v návodech k obsluze nenacházejí žádnou pomoc.

Je znepokojující, že tvůrci politik v mnoha západních ekonomikách připomínají druhou skupinu pilotů. Do tohoto dojmu se nepromítají jen vzájemně protichůdné výroky a postupy tvůrců politik, ale i to, do jaké míry se ekonomické výsledky vytrvale míjejí s jejich očekáváními.

Tento dojem je zřetelný v Evropě, ve Spojených státech a v Japonsku, kde se opět zhoršují ukazatele ekonomických nálad, už beztak chatrná zotavení se zadrhávají a ošidnost napjatých bilancí narůstá. Podniky a domácnosti jsou pochopitelně čím dál obezřetnější – což tvůrcům politik nevyhnutelně velmi ztěžuje jejich komplikovanou práci.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/g4tq0ok/cs;