Argumenty pro lepší vládu

LONDÝN – Nedávný výzkum, který provedla síť Rad globální agendy Světového ekonomického fóra (WEF), zařadil vládu níže než firmy nebo sdělovací prostředky, pokud jde o schopnost reagovat na globální výzvy. Na jednu stranu je to pochopitelné vzhledem k obrovskému množství úkolů, s nimiž se vlády potýkají, a k absenci dlouhodobých řešení u řady problémů, které toto řešení vyžadují. Na druhou stranu je však samotná snaha řadit vládu po bok firem a médií od základu pomýlená: žádný sektor nepracuje s takovou mírou zodpovědnosti, povinností a očekávání jako vlády.

Firmy rozhodují samy za sebe, kam budou investovat a kde porostou. Média se přizpůsobují rychlému zpravodajskému cyklu. Vláda si takový luxus dopřát nemůže. Nemůže se jednoduše sebrat a věnovat se něčemu jinému, když utrpí ztrátu nebo ji nějaké téma začne nudit. Vláda musí setrvat na místě – a často musí uklízet nepořádek po těch, kdo na místě nesetrvali. A když jde všechno hladce, možná se dokonce dostane k tomu, aby něco zlepšila.

Problémem vlád bývá velmi často skutečnost, že ve snaze reagovat na mnohdy protichůdné potřeby jednotlivců, rodin a státu a uvádět je v soulad se snižuje jejich schopnost účinně a účelně dosahovat výsledků. Vzhledem k tomu se důvěra ve vlády prudce propadá.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/FYkRtzX/cs;