Mlčící většina se musí vyslovit pro mír

Navzdory křehkému příměří v Libanonu nadále trvá riziko rozšiřující se války na Středním východě. Přespříliš politických předáků, včetně prezidenta George W. Bushe, ministerského předsedy Tonyho Blaira a vůdců radikálních skupin na Středním východě, dává před mírovým kompromisem přednost vojenským řešením.

Když Bush vykresluje Střední východ jako zápas mezi dobrem a zlem, případně mezi terorem a svobodou, opouští sféru politiky. Když se Izrael marně pokouší porazit Hizballáh, snaží se vyhnout bolestivým, ale nezbytným politickým kompromisům ohledně sporného území.

Problémy Středního východu se mnohem víc týkají politiky a kultury než souboje teroru se svobodou. Součástí problému je přetrvávající izraelská okupace Západního břehu a části jižního Libanonu. Dokud Izrael nebude souhlasit s návratem k hranicím z roku 1967 s drobnými úpravami a s ukončením politické nadvlády nad miliony Arabů na Západním břehu, neklid potrvá.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/tt0zB5l/cs;