Jeden svět, jedna Evropa

PAŘÍŽ – G8, G5, G20, G2, G3 a teď G14 (G8 plus G5 plus Egypt): ještě nikdy se „matematika“ světového řádu nezdála komplikovanější a zmatečnější.

Kofi Annan se u příležitosti 50. výročí Organizace spojených národů v roce 2005 pokusil multilaterální instituce světa upravit tak, aby odpovídaly nové realitě. Šlo o odvážnou snahu, která přišla příliš brzy. Průmyslový svět Severu ještě nebyl připraven připustit novou váhu nastupujících mocností a potřebu vytvořit novou rovnováhu mezi Severem a Jihem, Východem a Západem.

Vytvořila nezbytné podmínky a příznivější klima pro zásadní přestavbu multilaterálních institucí současná finanční a hospodářská krize, vzhledem ke své traumatické hloubce a zřetelné odpovědnosti Spojených států jako původce? Na přesvědčení, že přijde opravdová změna, je příliš brzy. Je však jisté, že hledání nové rovnováhy mezi Severem a Jihem musí začít poctivým a střízlivým pohledem na současné postavení Evropy v multilaterální soustavě.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/HbtJFfJ/cs;