Zkraťte je o hlavu

WASHINGTON, DC – Konečně se zdá, že Obamova vláda uvažuje, že rázně zakročí proti americké bankovní elitě. Po nedávném volebním nezdaru v& Massachusetts se oprašují návrhy na zmenšení tržní moci bank, jež předložil bývalý předseda Federálního rezervního systému Paul Volcker.

Až doposud šlo o docela jinou historiku – v& zásadě o vítězství šéfů velkých bank, a to už od jara roku 2009, kdy se zdravějším ústavům dovolilo začít splácet prostředky, které čerpaly z& Programu sanace problémových aktiv ministerstva financí USA. To jim umožnilo vyklouznout i z& oněch velice mírných zvláštních podmínek, jež si vláda stanovila ve vztahu k& odměnám a platům.

V& rozhodujícím okamžiku krize a záchran – od září 2008 do počátku roku 2009 – Bushova i Obamova vláda přivíraly oči. Vážně míněné úvahy o sesazení bankéřů, kteří se na vzniku krize podíleli, ani o rozdělení jejich bank se vůbec neobjevily.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/povY0cv/cs;