Matt Wuerker

Centrista Obama

BERKELEY – Navzdory častým nářkům amerických republikánů, že se Barack Obama snaží vnést do Spojených států socialismus evropského střihu, je dnes naprosto zřejmé, že americký prezident si přeje vládnout z jednoho jediného místa: z centra.

Při boji s recesí se Obama hned na počátku rozhodl, že bude prosazovat program fiskálního stimulu ve zhruba polovičním objemu, než jaký mu doporučovali jeho demokratičtí ekonomičtí poradci, a rozhodl se to počítat za totální vítězství, místo aby naléhal na rozšíření poloviny chleba v celý bochník.

Obama se této obezřetné politiky drží tak věrně, že dokonce ani dnes, kdy se míra nezaměstnanosti dotýká hranice deseti procent, nehodlá otrhat nízko rostoucí ovoce a vyzvat k dodatečné federální pomoci jednotlivým státům unie v objemu 200 miliard dolarů po dobu příštích tří let, aby zabránil dalšímu propouštění učitelů. Místo aby zastavil další nahlodávání národního závazku vzdělávat budoucí generaci, přesunul pozornost k dlouhodobému cíli vyrovnat rozpočet – přestože makroekonomická bouře stále běsní.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/om4TgAw/cs;