Chris Van Es

Znevýhodněné děti, znevýhodněná země

NEW YORK – Životně nejdůležitějším zdrojem budoucnosti každé země jsou její děti. To platí nejen morálně, ale i ekonomicky. Investice do zdraví, vzdělání a dovedností dětí nabízejí zemi největší hospodářské výnosy. Nová studie vypracovaná Dětským fondem OSN (UNICEF) ukazuje, které země s vysokými příjmy postupují u těchto investic znamenitě – a které žalostně.

Zpráva Child Well-Being in Rich Countries (Blahobyt dětí v bohatých zemích) pohlíží holisticky na podmínky života dětí ve Spojených státech, Kanadě a Evropě – celkem ve 29 zemích. Zeměmi na špičce žebříčku, kde se dětem daří nejlépe, jsou sociální demokracie západní Evropy. V čele je Nizozemsko, následované Norskem, Islandem, Finskem, Švédskem a Německem.

Na dolních příčkách je jedno velké překvapení: USA, nejbohatší ekonomika světa, na 26. místě. Za nimi následují tři mnohem chudší země: Litva, Lotyšsko a Rumunsko. Francie a Velká Británie se umístily uprostřed.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/H2ZZIoM/cs;