Chris Van Es

Konečně nová finanční pravidla

PAŘÍŽ – Před 76 lety, v červnu 1933, se v Londýně uskutečnila Světová monetární a ekonomická konference, během níž se zástupci 66 zemí pokusili ukončit prohlubující se monetární chaos a obchodní války a vyvodit ponaučení z velké hospodářské krize. Po skončení konference přiznali vyjednavači neúspěch.

Druhého dubna 2009 nejvyšší světoví představitelé znovu zamíří do Londýna, aby našli řešení finanční a hospodářské krize, která je stejně strašlivá jako ta z roku 1929. Nemůžeme dopustit, aby se historie opakovala. Zvítězí-li kolektivní nečinnost, riskujeme návrat k politickému a ekonomickému strádání z 30. let, které vydláždilo cestu k ničivému světovému konfliktu.

Na oslabující ekonomiku i finanční nestabilitu nacházející se fakticky ve stavu nouze musíme samozřejmě reagovat. Proto byly stimulační balíky a finanční záchranné plány vůbec poprvé přijaty současně v Evropě, ve Spojených státech a v některých velkých asijských zemích.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/4JLO4F9/cs;