Sousedé

TEL AVIV – Během vojenské operace v Gaze, která dostala název „Lité olovo“ (podle písně o malé dětské káče, která patří k symbolům chanuky a vyrábí se z litého olova), jsme si my Izraelci připomněli jednu základní skutečnost: Gaza není Vietnam, Irák, Afghánistán, ba dokonce ani Libanon. Je to region tvořený územím, o něž se dělíme s Palestinci. Je to země, které my říkáme Izrael a oni Palestina.

V Gaze žije půldruhého milionu lidí. Jsou součástí národa, jehož dalších 1,3 milionu příslušníků žije v Izraeli a další dva miliony na západním břehu Jordánu. Muži a ženy z Gazy jsou našimi sousedy a žijí po našem boku už dlouhou dobu, přestože nás od nich dělí hranice.

Naše domovy a města leží pouhých pár kilometrů od sebe a naše pole se dotýkají jejich. Muži z Gazy, aktivisté či policisté Hamásu, které pozorujeme vojenskými dalekohledy, působili v minulosti jako aktivisté a policisté Fatáhu.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/HbtTd6z/cs;