Pád „motorového města“

WASHINGTON – Finanční krizi, která vypukla v roce 2007, neustále poznamenávají pomýlené názory a nahodilá politická opatření. Ministerstvo financí Spojených států se ovšem dopustí přehmatu historických a katastrofálních rozměrů, pokud odmítne sanovat tři velké americké automobilky.

Nenechte se mýlit. Pokud detroitská „velká trojka“ zbankrotuje, dostaví se vskutku zničující bouře, která přinese kolaps reálné ekonomiky i finančního sektoru. Vzhledem k této hrozbě lze prostředky na finanční sanace, jejichž vyčlenění schválil Kongres, legitimně použít na podporu výrobců automobilů. Skutečnost, že ministerstvo financí tento krok odmítá, je epochální chybou, která hrozí vyvolat všeobecnou katastrofu, jejíž důsledky se rozšíří daleko za americké břehy.

Přívrženci sanace velké trojky zdůrazňují obrovské ztráty pracovních míst v případě, že se naplní scénář bankrotů, přičemž nepůjde pouze o pracovní místa zajišťovaná samotnými automobilkami, ale i o pracovní místa u dodavatelů součástek, prodejců automobilů, dopravců a reklamních agentur.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/bvUXZwa/cs;