Federal Reserve Bank of New York/Pavel Ko

Milostný příběh trhů a Fedu

LAGUNA BEACH – Ranní cesta autem do školy s mou jedenáctiletou dcerou je vždy zábavná a často bývá zdrojem zajímavých postřehů. Rozhodně tomu tak bylo minulý týden, kdy dcera v souvislosti s nesmírně populárním disneyovským filmem Ledové království poukázala na něco, co mi naprosto uniklo. „Je neobvyklé,“ prohlásila, „vidět disneyovský film, ve kterém nám nakonec řeknou, že si nemáme brát někoho, s kým jsme se právě seznámili.“

Prakticky hned na počátku filmu se princezna Anna seznámí na korunovačním plese své sestry, princezny Elsy, s princem Hansem. Okamžitě zjistí, že jsou v mnoha věcech naladění na stejnou notu, a ano, „zamilují se“. On ji rychle požádá o ruku, ona souhlasí, avšak Elsa jí odmítne dát požehnání.

Anna pak většinu filmu zjišťuje, že Hans představuje zlo – je odhodlaný zbavit se Anny i její starší sestry a zmocnit se království. Naštěstí pro Annu je tu báječný muž z lidu – Kristoff –, jehož během svých dobrodružství poznala. Na rozdíl od Hanse je Kristoff ryzí a spolehlivý; Anna to dá nakonec dohromady s ním.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/qtWagcf/cs;