Rakety, ropa a opětovně rozdělená Evropa

Jako by situace v Evropě nebyla po francouzském a nizozemském „ne“ ústavě Evropské unie dost špatná sama o sobě, ohrožuje dnes soudržnost Evropy nové rozdělující téma. Spojené státy chtějí zřídit systém protiraketové obrany, který má chránit Ameriku a některé části Evropy před raketami z Blízkého východu. Americké rakety mají být umístěny v Polsku a radarový systém má vzniknout v České republice.

Rusko je plánem USA rozlíceno. Prezident Vladimir Putin přednesl minulý měsíc na mnichovské konferenci o bezpečnostní politice plamenný projev namířený proti tomuto projektu. Zástupci USA byli zmateni, Evropané šokováni.

Dnes USA tvrdí, že dosáhly s Polskem a Českou republikou dohody, podle níž budou zkoumat konkrétní detaily rozmístění nezbytných obranných systémů. Evropa je šokována znovu: zdá se, že dvě velké mocnosti studené války neberou Brusel vážně.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/kcIzPu9/cs;