Zkouška pro čínské plenární zasedání

TOKIO – Na konvenčních názorech v souvislosti s nadcházejícím třetím plenárním zasedáním 18. ústředního výboru Komunistické strany Číny je cosi zvláštního a současně znepokojivého. Jak se toto konkláve plánované na 9.-12. listopadu blíží, pozornost mezinárodního společenství jako by se soustředila především na technokratické politické změny, které jsou pokládány za nezbytné pro restrukturalizaci státem ovládané čínské ekonomiky a dodání nové energie hospodářskému růstu.

Liberalizuje vláda úrokové sazby nebo uvolní kapitálové kontroly? Jak bude revidován fiskální systém? Bude součástí balíku i pozemková reforma?

Seznam otázek pokračuje. Mezi podnikatelskými špičkami mimo Čínu převažuje názor, že nová administrativa prezidenta Si Ťin-pchinga upevnila svou moc a osvojila si nové pravomoci k prosazení dalekosáhlých hospodářských reforem. Si a jeho kolegové prý nyní potřebují jen správně nastavit konkrétní politiku.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/9eWoflj/cs;