Bush potřebuje věnovat Mexiku pozornost

Hraje George Bush mrtvého brouka, zatímco se finanční infrastruktura Latinské Ameriky hroutí? Mnoho lidí v této oblasti si to myslí a pozoruje, jak prezident Spojených států dává ruce pryč od situace v Argentině a od blížící se finanční bouře v Brazílii.

Je načase, abychom americkému prezidentovi připomněli jeho vlastní slova pronesená v době, kdy poprvé vstupoval do Bílého domu. Prezident Bush tenkrát řekl, že mu hluboce záleží na prosperující, svobodné a demokratické Latinské Americe. Při jedné příležitosti dokonce vážil cestu na jih od řeky Rio Grande, aby to dokázal. Zatímco však latinskoameričtí a hispánští voliči ve Spojených státech jeho občasný zájem o ně oceňují, obyvatelé Latinské Ameriky nyní potřebují více než sladká a nic neznamenající slova.

Pokud si prezident Bush přeje, aby byl brán v Latinské Americe vážně, musí překonat propast mezi zdáním , že se o věci zajímá, a mezi skutečným zájmem o osud jižních sousedů Spojených Států. Nejlepším místem, kde by mohl začít, je Mexiko, které se od teroristických útoků na New York a Washington na podzim minulého roku stalo obětí mírného přezírání.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/avv4KO4/cs;