Junior Kannah/AFP/Getty Images

Jasné cesty k udržitelnému rozvoji

BUDAPEŠŤ – K záměrům Cílů udržitelného rozvoje OSN do roku 2030 patří základní školní docházka pro všechny děti, práce pro všechny dospělé a ukončení hladovění a chudoby. To jsou vznešené aspirace – ale velmi nákladné. Skutečně si je můžeme všechny dovolit?

OECD odhaduje, že splnění všech 17 CUR, které se skládají ze 169 konkrétních rozvojových met, by stálo 3,3-4,5 bilionu dolarů ročně – to se zhruba rovná výši letošního federálního rozpočtu Spojených států a dalece převyšuje téměř 132 miliard dolarů, které byly loni celosvětově vynaloženy na zahraniční rozvojovou pomoc.

Jen zajištění všeobecného základního vzdělávání by vyžadovalo přinejmenším 17 miliard dolarů dodatečných výdajů ročně a mezivládní komise Valného shromáždění OSN odhaduje, že k vykořenění chudoby by celosvětově byly nutné roční investice do infrastruktury ve výši 5-7 bilionů dolarů. Pravda, odhady se různí, protože si nikdo není úplně jistý, kolik budou CUR stát.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/ADoOT2y/cs;