Sen pro digitální éru

PRINCETON – Před padesáti lety snil Martin Luther King o Americe, která jednoho dne dostojí svému slibu rovnosti pro všechny občany, černé i bílé. Dnes má sen také zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg: chce poskytnout přístup k internetu pěti miliardám lidí, kteří ho dosud nemají.

Zuckerbergova vize může znít jako sobecká snaha získat další uživatele Facebooku. Svět však v současné době čelí stále hlubšímu technologickému rozkolu, jehož dopady na rovnost, svobodu a právo usilovat o štěstí nejsou o nic méně závažné než v případě rasového rozkolu, proti němuž kázal King.

Více než dvě miliardy lidí na celém světě žijí v digitální éře. Mají přístup k obrovské studnici informací, mohou s malými či nulovými náklady komunikovat s přáteli a příbuznými, mohou se spojovat s jinými lidmi a spolupracovat s nimi novými způsoby. Zbylých pět miliard lidí stále vězí v papírové éře, v níž vyrostla moje generace.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/sQtyGW4/cs;