Madonna a dítě

V říjnu se stamiliony lidí z celého světa dozvěděly o ročním chlapci z Malawi jménem David. Můžeme asi bezpečně předpokládat, že pouhý měsíc předtím mnozí z těchto lidí nikdy neslyšeli o chlapcově rodné zemi, o vnitrozemském africkém státu, v němž žije asi 13 milionů lidí a který sousedí s Mosambikem, Zambií a Tanzanií. David se náhle stal nejznámějším Malawijcem na světě, protože měl to štěstí, že ho adoptovala Madonna – popová hvězda, po níž jdou televizní kamery jako medvědi po medu.

Bylo to však opravdu štěstí? Davidův otec Yohane Banda, který se stal zčistajasna terčem mediálního zájmu, prohlásil, že nepochopil, že mu už jeho syn nepatří a možná se nikdy nevrátí do Malawi. Madonna tvrdí, že Banda předtím říkal něco jiného, přestože jeho jazykem nehovoří. Je pro chlapce dobré, ptali se lidé, aby byl odloučen od otce? Bojovníci za lidská práva se obrátili na soud a požadují chlapcovo navrácení.

Davidova matka je mrtvá. Jeho otec, vesničan, který pěstuje zeleninu, a když to jde, vezme zavděk i jinou prací, se po její smrti nedokázal o chlapce postarat, a tak ho umístil do sirotčince. Až do setkání s Madonnou tam chlapec bydlel asi s pěti sty dalšími dětmi. V Malawi žije takových sirotků milion, převážně vinou epidemie HIV/AIDS. Sirotčince pracují s omezenými zdroji a řada tamních dětí se nedožije pátých narozenin. Madonna uvedla, že když se setkala s Davidem, trpěl těžkým zápalem plic a měl dýchací potíže.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/n4o5sPC/cs;