NYSE Wang Lei/ZumaPress

Alfa, beta a dál

NEW YORK – Jak individuálním, tak institucionálním investorům dá i za normálních časů spoustu práce přijít na to, kam a do čeho investovat. Je lepší víc investovat do vyspělých, nebo do rozvíjejících se ekonomik? A do kterých? Jak se člověk rozhodne, kdy a jak upravit rovnováhu ve svém portfoliu?

Takové rozhodování je pochopitelně ještě těžší v abnormálních dobách, kdy dochází k významným globálním změnám a centrální banky uskutečňují nekonvenční politiky. Nový, laciný přístup ale slibuje, že tento náročný úkol, jejž investoři zdolávají, za normálních i abnormálních časů usnadní.

V odvětví správy aktiv se tradičně vyskytují dva typy investičních strategií: Pasivní přístup zahrnuje investice do indexů sledujících konkrétní srovnávací ukazatele, například S&P 500 pro Spojené státy nebo některý z indexů vyspělých ekonomik či burz na rozvíjejících se trzích. V zásadě člověk kupuje index trhu.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/O4Mmv3d/cs;