Proč nasloucháme žhářům

BERKELEY – Vždy jsem si myslel, že Barack Obama udělal vážnou chybu, když jmenoval republikánského exsenátora Alana Simpsona spolupředsedou prezidentské komise pro snížení deficitu. Simpson byl totiž z působení v Senátu znám jako rozpočtový žhář. Neexistovala jediná rozpočtově náročná a deficit prohlubující iniciativa republikánského prezidenta, za jejíž schválení by nehoroval. A neexistovala jediná střízlivá a deficit snižující iniciativa demokratického prezidenta, proti níž by se nestavěl tělem i duší.

Do čela hasičského sboru by člověk neměl instalovat žháře, pomyslel jsem si, když Obama jmenoval tohoto muže spolupředsedou Národní komise pro fiskální zodpovědnost a reformu.

Možná jsem však jen úzkoprsý. Možná se Simpson bytostně proměnil. Možná našel vlastní cestu do Damašku, postavil se čelem k tomu, co provedl a kým je, učinil pokání a nyní chce částečně napravit škody, které napáchal na Americe a jejích dlouhodobých vyhlídkách hospodářského růstu.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/9J2c1Zo/cs;