Construction workers on site

Přetváření pracovních podmínek

DAVOS – Zatímco globální ekonomika se mění stále se zrychlujícím tempem, pracovní trh se v mnoha zemích nejen že ani nesnaží udržet krok, ale zdá se, že se v mnoha ohledech zhroutil. Paralelně existují vysoká nezaměstnanost a neobsazená pracovní místa. Rostoucí produktivitu se nedaří reflektovat ve vyšších platech. A pro mnoho je nedostupná rostoucí mobilita, přestože se ekonomika začala vzpamatovávat.

Naštěstí se zdá, že změna je na cestě. Existují čtyři globální trendy, které přetváří svět práce a pomáhají tak vyřešit rozpory a překonat dysfunkci pracovního trhu, kde se firmy, zaměstnanci a vlády adaptují novému demografickému, technologickému a ekonomickému prostředí.

První trend je demografický. Ve většině světa znamená stárnoucí populace a snižující se porodnost konec nadbytku pracovních sil. Nějakých 60% světové populace žije v zemích se stagnující nebo zmenšující se pracovní silou. V Číně dosáhl počet produktivní populace svého vrcholu v roce 2010; do roku 2050 bude více než čtvrtina její populace starší 65 let (dnes je to jen 8%). V Německu se očekává snížení pracovní síly o 6 milionů v příštích 15 letech.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/cd36Ibt/cs;