Empowering Indian teenage girls Hindustan Times/Getty Images

Jak využít potenciál dívek

NEW YORK – Nedávno jsem navštívil „dívčí klub“ – bezpečný prostor, kde se adolescentní dívky scházejí se školenými rádci, budují si společenské sítě a učí se životním dovednostem – v okrese Tonk indického státu Rádžasthán. Když jsem tam dorazil, přivítala mě skupina teenagerek, které poskakovaly po cestě a byly tak energické a rozesmáté, že jsem si nedokázal pomoci a musel jsem se usmát také. Jen si představte, pomyslel jsem si, potenciál šesti set milionů takových dívek.

Největší generace dívek ve věku 10-19 let v dějinách je zde, připravená zanechat ve světě vlastní stopu. Vlády, rozvojové organizace a soukromé instituce jim touží pomoci proměnit jejich mladistvý potenciál v motor kreativity, hospodářského růstu a společenského pokroku. Na cestě k takové budoucnosti však dívky dál narážejí na závažné překážky.

Přibližně 170 milionů dívek – tedy téměř třetina všech dívek na světě – nechodí nikam do školy. To je velká promarněná příležitost: za každý rok promeškané školní docházky klesá potenciální příjem dívky o 10-20%. Přesto existují významné překážky, které brání zvýšení počtu dívek ve školách – a první z nich je lpění na sňatcích dětí.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/KyZSpCf/cs;