EMBARGOED UNTIL SUNDAY, JULY 5TH

Ellen Johnsonová-Sirleafová

MONROVIA – Už více než deset let kráčí velká část Afriky kupředu. Hospodářský růst se zvyšuje, chudoba klesá a demokratické vládnutí se šíří. Hrozí však nebezpečí, že globální finanční krize tento pokrok zvrátí, neboť sníží investice, vývoz a pomoc právě ve chvíli, kdy by se tyto ukazatele měly zvyšovat, abychom navázali na dosažené úspěchy.

Zatímco se mezinárodní pozornost zcela pochopitelně soustředí na události v Dárfúru, Somálsku a Zimbabwe, země napříč kontinentem, jako jsou Ghana, Tanzanie, Mosambik a Libérie, v tichosti od základů mění své ekonomiky. Hospodářský růst v mnoha zemích pravidelně překračuje hranici 5%. Klíčem k tomuto pokroku je silnější africké vedení a zodpovědnější vládnutí. Více než 20 afrických zemí je dnes demokraciemi, oproti pouhým třem v 80. letech. Tyto země zavedly volby založené na principu konkurence, zlepšily lidská práva a podstatně rozšířily svobodu sdělovacích prostředků. Toto úsilí podporuje i stále efektivnější rozvojová pomoc.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/EYUQoG1/cs;