Program záchrany eura

NEW YORK – Od propuknutí krize eura už uběhly tři roky a jen nenapravitelný optimista by řekl, že nejhorší je určitě za námi. S poukazem na to, že recese eurozóny se dvěma propady skončila, někteří usuzují, že léčba fiskální přísností zabrala. Zkuste to ale říct lidem v zemích, které stále vězí v depresi, s výší HDP na osobu nižší než před rokem 2008, mírou nezaměstnanosti nad 20 % a nezaměstnaností mladých přes 50 %. Při současném tempu „oživení,“ nelze očekávat návrat k normalitě dřív než v průběhu příští dekády.

Nedávná studie ekonomů Federálního rezervního systému dospěla k závěru, že vleklá vysoká nezaměstnanost v Americe bude mít v příštích letech vážné dopady na růst HDP. Pokud to platí ve Spojených státech, kde je nezaměstnanost o 40 % nižší než v Evropě, vyhlídky na evropský růst vypadají opravdu pochmurně.

Co je v prvé řadě zapotřebí, je zásadní reforma struktury eurozóny. V současnosti už existuje poměrně jasná představa o tom, co je nezbytné:

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/sRNxgww/cs;

Handpicked to read next