John McCain a úpadek Ameriky

BERKELEY – Americká Republikánská strana se už v roce 1981 zřekla veškerého přesvědčení, že by státní rozpočet měl být vyrovnaný. Uchytila se myšlenka, že daňové škrty se mají provádět neustále, při každé příležitosti, poněvadž snižování daní údajně zvyšuje výnosy.

Irving Kristol, někdejší editor časopisu The Public Interest a jeden z duchovních tvůrců této myšlenky, později napsal, že jej nezajímalo, jestli je platná, nýbrž jestli je užitečná. Po letech hovořil o svém „vlastním poněkud přezíravém postoji vůči rozpočtovému deficitu a dalším měnovým a fiskálním otázkám. Úkolem… bylo vytvořit novou… konzervativní… republikánskou většinu – takže prioritou byla politická účelnost, nikoliv účetní nedostatky řízení státu…“

Teď začalo být jasné, že tomuto lektvaru už podlehl i John McCain, jenž kdysi daňové škrty George W. Bushe kritizoval jako nerozvážné a odmítl pro ně hlasovat. Zdá se, že navrhuje další snížení daní, které je pro ministerstvo financí Spojených států příslibem na výpadek nějakých 300 miliard dolarů ročně, a že jej chce „vykompenzovat“ škrty v účelově vázaných výdajích ve výši 3 miliard dolarů a nějak rozpočet vyrovnat.

https://prosyn.org/3knWlnJcs