Ujištění a rozhodnost ve východní Asii

WASHINGTON, DC – Jelikož ve Východočínském a Jihočínském moři přetrvávají třenice zahrnující Čínu a řadu jejích sousedů, Spojené státy potřebují jasnější regionální strategii. Amerika musí prosazovat své zájmy a spojenecké závazky a současně předejít kontraproduktivní konfrontaci, či dokonce konfliktu.

Nebude to snadné, zejména proto, že není jasné, čí nároky na sporné ostrovy a výchozy v regionu by se měly uznat, a USA nemají zájem prosazovat nějaké řešení. Zároveň USA musí modernizovat své ozbrojené síly v reakci na nové výzvy – zejména vzestup Číny. Poněvadž Čína vyvíjí vyspělé zbraně s vysokou přesností, aby vytvořila takzvaný potenciál znemožnit vstup či odříznout oblast, USA musí zvážit jak reagovat na narůstající zranitelnost svých základen a námořních sil v regionu.

Na tyto otázky neexistuje snadná odpověď. Nezbytný je jemně nuancovaný přístup, jaký jsme vypracovali v naší nové knize Strategic Reassurance and Resolve (Strategické ujištění a rozhodnost).

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/rSS1mdi/cs;