Jak dohnat indické technologické zpoždění

MUMBAÍ – Je pozoruhodnou ironií, že Indie, která v oblasti informačních technologií přináší řešení mnoha nejzašmodrchanějších problémů, s nimiž se potýkají největší firmy světa, těží z technologického pokroku jen málo. Naštěstí pro indické občany se to ministerský předseda Naréndra Módí chystá změnit.

Mezi Indií a jejím protějškem v rozvíjející se Asii, Čínou, je výrazný rozdíl. Zatímco Čína vytvořila největší online bazar na světě a stala se lídrem v oblasti obnovitelné energie, Indie teprve začíná objevovat potenciál elektronického obchodování, informační technologie jsou stále mimo dosah milionů malých a středních podniků a většina občanů zůstává od digitální ekonomiky odstřižena.

Aby se Indie dostala do pohybu, Módího vláda v srpnu ohlásila národní digitální iniciativu: 1,13 bilionu rupií (19 miliard dolarů) investic s cílem zavést širokopásmové spoje do 250 tisíc vesnic, zajistit všeobecnou mobilní dostupnost, rozšířit online služby vlády a zajistit poskytování rozličných základních služeb přes internet. Netřeba říkat, že to významně napomůže k naplnění tužeb Indie po elektronizaci veřejné správy.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/6ba9qZT/cs;