Jak uskutečnit indický sen

NOVÉ DILLÍ – Nestává se často, že bych měl na očích dvoje brýle najednou. Právě to se ale stalo zkraje měsíce, když jsem několik dní strávil v Novém Dillí.

Byl jsem v Indii primárně ve své současné úloze předsedy revizní skupiny britského ministerského předsedy pro antimikrobiální rezistenci (AMR). Má návštěva se ale náhodou sešla s prezentací indického rozpočtu na roky 2015-2016, prvního za ministerského předsedy Naréndry Módího. Vzhledem k některým mým dalším zájmům a zkušenostem mě předložené informace velice zaujaly.

Po nedávných revizích údajů o HDP indická ekonomika v poslední době roste v reálných hodnotách o něco rychleji než čínská. Stěžejním rysem mého výzkumu zaměřeného na ekonomiky BRIC (Brazílie, Rusko, Indie a Čína) před více než deseti lety bylo, že v průběhu současné dekády začne Indie růst rychleji než Čína a že to tak přetrvá desítky let.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/Mbf0pgp/cs;