Jak uskutečnit indický sen

NOVÉ DILLÍ – Nestává se často, že bych měl na očích dvoje brýle najednou. Právě to se ale stalo zkraje měsíce, když jsem několik dní strávil v Novém Dillí.

Byl jsem v Indii primárně ve své současné úloze předsedy revizní skupiny britského ministerského předsedy pro antimikrobiální rezistenci (AMR). Má návštěva se ale náhodou sešla s prezentací indického rozpočtu na roky 2015-2016, prvního za ministerského předsedy Naréndry Módího. Vzhledem k některým mým dalším zájmům a zkušenostem mě předložené informace velice zaujaly.

Po nedávných revizích údajů o HDP indická ekonomika v poslední době roste v reálných hodnotách o něco rychleji než čínská. Stěžejním rysem mého výzkumu zaměřeného na ekonomiky BRIC (Brazílie, Rusko, Indie a Čína) před více než deseti lety bylo, že v průběhu současné dekády začne Indie růst rychleji než Čína a že to tak přetrvá desítky let.

We hope you're enjoying Project Syndicate.

To continue reading, subscribe now.

Subscribe

Get unlimited access to PS premium content, including in-depth commentaries, book reviews, exclusive interviews, On Point, the Big Picture, the PS Archive, and our annual year-ahead magazine.

https://prosyn.org/Mbf0pgpcs